Reklama PPC - czy Twoja firma jej potrzebuje? | Fine Performance

Reklama PPC - czy Twoja firma jej potrzebuje?

Reklama PPC – czy Twoja firma jej potrzebuje?

reklamy ppc

Każdy, kto decyduje się promować biznes w internecie, najprawdopodobniej prędzej czy później spotka się ze sformułowaniem reklama PPC. To hasło może pojawić się w literaturze i publikacjach branżowych, związanych z marketingiem online, ale również w ofertach, przygotowywanych przez agencje. Czym właściwie są reklamy PPC i dlaczego warto uwzględniać je w strategii marketingowej? Czy AdWords i kampanie PPC to to samo? Czy reklamy na Facebooku, to również PPC? Wyjaśniamy nieoczywiste oczywistości i odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, związane z reklamą pay per click.

Co tak właściwie kryje się pod hasłem reklama PPC?

PPC to wszystkie działania reklamowe w internecie, w których reklamodawca płaci za interakcję użytkownika z reklamą, głównie za kliknięcie i przekierowanie do swojej strony www.

Często mówi się, że reklama PPC, to AdWords – czy można przyjąć taką definicję?

Kampanie PPC to nie tylko AdWords, więc nie można przyjąć takiego uogólnienia. AdWords jest systemem reklamowym, który oferuje rozliczanie w modelu pay per click. Jednocześnie to właśnie reklama w Google jest najbardziej popularną formą tego typu kampanii w krajach, w których wyszukiwarka Larry’ego Page’a uzyskuje zdecydowaną większość udziałów w rynku. Dlatego w Polsce hasło kampanie PPC kojarzy się przede wszystkim z reklamą w Google.

Gdzie w takim razie mogę reklamować firmę za pomocą kampanii pay per click?

Reklamy tego typu są sprzedawane m.in. przez:

– Systemy reklamowe wyszukiwarek Google, Bing, Yandex, Seznam, Baidu i inne

– System reklamowy Facebook

– System reklamowy Twitter

– System reklamowy LinkedIn

– Sieci reklamowe

– Sieci afiliacyjne

– Inne, mniejsze systemy reklamowe, oferowane jako rozwiązania wewnętrzne portali internetowych, np. Allegro ads, Amazon ads, itp.

Czy każda firma powinna korzystać z reklamy PPC, promując się online?

Każda firma potrzebuje strategii marketingowej. W dzisiejszych czasach, niezależnie od branży, strategie te powinny uwzględniać działania w internecie. Kampanie PPC pozwalają na precyzyjne dotarcie do potencjalnych klientów, a także rozliczanie się wyłącznie za interakcję użytkownika z reklamą. To bardzo korzystne rozwiązanie dla reklamodawców, a co najważniejsze, na efekty takich kampanii nie trzeba zwykle długo czekać. Chcesz dowiedzieć się, czy Twój biznes może prosperować lepiej dzięki kampaniom PPC? Skontaktuj się z nami.

Jaki budżet reklamowy powinien być przeznaczany na reklamę PPC?

Odpowiedź na to pytanie wymaga przeanalizowania biznesu pod kątem działań konkurencji, pozycji na rynku, świadomości marki wśród konsumentów, dotychczasowych działań marketingowych online/offline i grupy docelowej. Taka analiza pozwala ocenić, który z systemów reklamowych będzie właściwy do promocji firmy i ile trzeba zainwestować w reklamę, by zrealizować cele sprzedażowe.

Czy kampanie reklamowe PPC mogę prowadzić sam lub czy może to robić mój pracownik?

Kampanie może przeprowadzić właściwie każdy, kto obsługuje narzędzia, służące do zarządzania takimi reklamami. Możesz skorzystać z bogatej oferty szkoleń specjalistycznych, dzięki którym Twój pracownik nauczy się podstaw. Jednak pamiętaj, że korzystając z usług specjalistów, jesteś w stanie osiągnąć oczekiwane rezultaty dużo szybciej. Nie musisz też ponosić kosztów, związanych z zakupem niezbędnych narzędzi i szkoleń. Unikasz także kosztownych pomyłek, które wynikają z braku doświadczenia i wiedzy praktycznej. Jeżeli zatem potrzebujesz profesjonalnego doradztwa w zakresie kampanii płatnych i już wiesz, że powinieneś uzupełnić strategię marketingową o te działania, napisz do nas.

Czy pozycjonowanie strony to to samo, co reklama PPC w Google?

Pozycjonowanie strony (inaczej mówiąc SEO, czyli Search Engine Optimization) w wynikach wyszukiwania, to nie to samo, co kampanie PPC. Efektem pozycjonowania, a ściślej mówiąc, optymalizacji pozycji, jest zajęcie wysokiego miejsca strony internetowej w bezpłatnych (inaczej mówiąc organicznych) wynikach wyszukiwania w Google. Efektem kampanii PPC w Google jest reklama strony, wyświetlana nad i pod organicznymi wynikami wyszukiwania i oznaczona znakiem [Reklama] – są to wyniki płatne, nieorganiczne. Połączenie SEO i PPC (w wyszukiwarkach) to SEM, czyli Search Engine Marketing.

Czym różnią się pojęcia: link sponsorowany i reklama PPC?

O linkach sponsorowanych mówi się zazwyczaj wyłącznie w kontekście reklam w wynikach wyszukiwania Google lub w innych wyszukiwarkach internetowych. Kampanie PPC to pojęcie dużo szersze, obejmujące wszystkie możliwe systemy reklamowe, gdzie jednym z proponowanych modeli płatności jest właśnie płatność za klik.

Czy za pomocą reklamy PPC dotrę do swojego klienta docelowego?

Opcji targetowania reklam PPC jest tak dużo, że właściwie każda firma, wykorzystując odpowiedni system reklamowy, jest w stanie dotrzeć za ich pomocą do swojej grupy docelowej. Im bardziej sprecyzowany target, tym lepiej dobrane „media” do przeprowadzenia kampanii i większe szanse na naprawdę dobre efekty kampanii.

 


Masz inne pytania, dotyczące kampanii PPC?

Chcesz dowiedzieć się, czy taka reklama byłaby właściwa dla Twojego biznesu i poznać rekomendowane budżety reklamowe? Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie indywidualną wycenęwyślij zapytanie.

Reklama PPC – czy Twoja firma jej potrzebuje?
Oceń wpis

Autor: admin

...