Google Maps wewnątrz budynków!

Google Maps pokaże wnętrza budynków

Google Maps pokaże wnętrza budynków

Poruszanie się po większych budynkach to czasem nie lada problem, a dla co poniektórych obiekty typu lotnisko czy większe centrum handlowe stanowią istny labirynt. Z pomocą osobom trudno odnajdującym się w takich wnętrzach przychodzi system nawigacji Google Maps, który wprowadził ostatnio aktualizację na Androida o nazwie Indoors (wnętrza). Google Maps 6.0 Indoors pokazuje szczegółowy rozkład pomieszczeń większych budynków, a co za tym idzie pomaga odnaleźć np.: najbliższe wyjście, toaletę czy punkt usługowy.

google maps
Dawna Mapa / Obecna Mapa z aktualizacją Indoors

Dzięki wykorzystaniu Indoors, Mapy Googla na Androidzie nie tylko pomogą nam dotrzeć do konkretnego miejsca, ale także pozwolą nam się sprawnie po nim poruszać. Jeżeli wierzyć zapowiedziom koncernu z Mountain View, aktualizacja ta pomoże nam poznać układ pomieszczeń, a nawet określić piętro, na którym się znaleźliśmy. Ponadto będziemy mogli uzyskać informacje dotyczące znajdujących się w pobliżu punktów usługowych.

google maps
Dawna Mapa / Obecna Mapa z aktualizacją Indoors

Na dzień dzisiejszy szczegółowe mapy obejmują tylko największe budowle z USA i Japonii – (lista obiektów znajduje się na stronie pomocy Google), jednak zapewne w najbliższym czasie zostanie ona rozbudowana o kolejne lokalizacje.

Google Maps pokaże wnętrza budynków
Oceń wpis

Autor: Fine Performance