Czy zmieni się wartość słów kluczowych w domenach?

Czy zmieni się wartość słów kluczowych w domenach?

Czy zmieni się wartość słów kluczowych w domenach?

W wywiadzie dla searchnewz.com z dnia 7 marca br. Matt Cutts – szef ds. jakości wyników wyszukiwania koncernu z Mountain View – zapowiedział, że algorytm wyszukiwania Google może ulec zmianie. Nowe rozwiązanie dotyczyć będzie zmniejszenia wartości słów kluczowych, zawartych w nazwach domeny. Wspomniana modyfikacja może szczególnie korzystnie wpłynąć na markowe witryny, które w adresie domeny mają nazwę, a nie słowa kluczowe obrazujące częściowy zakres świadczonych usług. Matt Cutts zapewnia, że pracownicy Google cały czas dążą do zwiększenia jakości wyszukiwań i w tym celu chcą nagradzać strony, których zawartość wyróżnia się użytecznym kontentem.

O komentarz ekspercki poprosiliśmy SEO Specialist Michała Góralczyka.

Słowo kluczowe w nazwie domeny jest jednym z wielu czynników, wpływających na pozycję w rankingu wyników wyszukiwania. Wprowadzana zmiana ma na celu osłabienie wagi tego parametru i zwrócenie się po raz kolejny w stronę wartościowej treści. Update algorytmu spowodowany jest licznymi sygnałami od webmasterów skarżących się na „spamerskie” domeny ze słowami kluczowymi w nazwie.

Czy Twoja firma zyska, czy straci?

Jeśli do tej pory obrana przez Ciebie strategia uwzględniała tworzenie witryn z wartościowym kontentem, zdobywając jednocześnie jakościowe linki – nie powinieneś się martwić. Nowemu algorytmowi ulegną prawdopodobnie nazwy domen, których nazwa została umyślnie „nasycona” słowami kluczowymi (np. „tanie-kredyty-online.pl”, „nieruchomosci-warszawa.pl”). Powyższa zmiana nie będzie miała jednak wpływu na obniżenie pozycji w rankingu wyników wyszukiwania, jeśli zawarte na stronie treści będą wartościowe.

Chcąc osiągnąć długoterminowy sukces w wyszukiwarce, pamiętaj o intencji internautów – twórz unikalne, wartościowe treści i dbaj o użyteczność. Popularność przyjdzie z czasem.

Czy zmieni się wartość słów kluczowych w domenach?
Oceń wpis

Autor: Fine Performance