Co Google wie o świętach? [infografika]

Co Google wie o świętach? [infografika]

Co Google wie o świętach? [infografika]

Do Bożego Narodzenia zostało niewiele czasu. Wielu z nas już dawno dopadła gorączka przedświątecznych zakupów, a wraz z nią potrzeba znalezienia idealnego drzewka i kupienia najdorodniejszego karpia. Tworzymy więc długie listy zadań na poszczególne dni, które mają nam pomóc zdążyć ze wszystkim na czas. Dziwnym trafem okazują się równie czytelne, jak wykresy Jacka Gmocha. Na szczęście o samych Świętach i o tym, jak spędzają je Polacy możemy dowiedzieć się w przystępny sposób od, drugiej po Świętym Mikołaju, najlepiej poinformowanej osoby – poczciwego Wujka Google.

Ostatni miesiąc roku to wyjątkowy czas

W grudniu przygotowujemy się do nieco skomercjalizowanych, ale i tak dających wiele radości, Świąt Bożego Narodzenia. To właśnie teraz podsumowujemy miniony rok i spisujemy noworoczne postanowienia. Dwunasty miesiąc dla każdego ma inne znaczenie. Jedni z uśmiechem na ustach poddają się przedświątecznemu szaleństwu. Inni z wściekłością przemierzają zatoczone, sklepowe alejki. Kolejni z nadzieją oczekują nowego, zapewne jeszcze lepszego roku. Święta to wyjątkowy czas, który na zawsze pozostaje w naszych wspomnieniach. Zapach pomarańczy, przypraw korzennych, pieczonego sernika, świątecznej szynki… a w telewizji po raz 23 „Kevin sam w domu”.

Święta to nie tylko prezenty, choinka i uszka z barszczem

To także czas kolędowania. Przeciętny Polak zna po 5 wersów najpopularniejszych kolęd, świąteczne życzenia wysyła smsem, a podarunki dla najbliższych kupuje przez Internet. To niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie. Aż 71% osób korzystających z urządzeń mobilnych podczas świątecznych zakupów będzie leżało na kanapie lub wygodnym łóżku. Przed Świętami naprawdę nie trzeba się przepracować. Wystarczy dobra organizacja. 20% Polaków przygotowania do świąt rozpoczyna już w listopadzie, 65% w grudniu, a pozostałe 15% w biegu i nerwach próbuje dopiąć wszystko na ostatni guzik w ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem. Panowie niechętnie uczestniczą w przedświątecznych porządkach, a brak zaangażowania próbują swoim partnerkom wynagrodzić podarunkami, na które wydadzą średnio 172 zł.

W 2012 roku prezenty będą nas kosztować 9,4 mln złotych. To dużo, biorąc pod uwagę, że większość z nas znajdzie pod choinką skarpetki, piżamy i inne praktyczne gadżety. Zadziwiające jest, że aż 31% prezentów stanowią te kompletnie nietrafione. Część z nich zostawimy, 9% sprzedamy za pośrednictwem Internetu, a pozostałe podarujemy komuś w następne święta.

Wesołych i zdrowych życzy zespół Fine Performance!

Google święta infografika

Pobierz kod jeśli chcesz wstawić grafikę:

Co Google wie o świętach? [infografika]
Oceń wpis

Autor: admin

...