Alternative.to - alternatywna wyszukiwarka dla Google

Ciekawa alternatywa

Ciekawa alternatywa

Firma Red-Sky, założyciel jednej z najpopularniejszych stron internetowych na świecie – FilesTube.com, uruchomiła ostatnio nowatorski serwis o nazwie Alternative.to. Nowa usługa to wyszukiwarka alternatyw, czyli konkurencyjnych opcji dla przedmiotu naszego zapytania. Jak działa? Jeżeli interesuje nas konkretny model samochodu np. Volkswagen Golf i takie właśnie zapytanie wprowadzimy do wyszukiwarki Alternative.to, to wyświetli ona opis wybranego przez nas zapytania oraz propozycje samochodów, które są konstrukcyjnie zbliżone do naszego pierwowzoru (w tym przypadku serwis zasugeruje nam np. Opla Astrę).

Alternative.to czerpie swój zasób danych z Internetu, jednak każdy zarejestrowany użytkownik może pomóc w rozbudowie serwisu poprzez wykorzystanie swojej wiedzy do dodawania czy edytowania definicji oraz sugerowania możliwości rozwoju. Tym samym tworzone jest zaplecze informacyjne, a członkowie społeczności biorą udział w kategoryzowaniu danych oraz ich aktualizacji. Każdy może również zostać ekspertem w konkretnej dziedzinie i pomagać innym użytkownikom w wybraniu jak najtrafniejszej alternatywy. Wyszukiwarka Alternative.to jest próbą zaspokojenia potrzeby ciągłego zdobywania wiedzy, przy jednoczesnej swobodzie użytkownika w tworzeniu kolejnych treści. Dzięki specjalnym algorytmom wyszukiwarka ta może stale doskonalić odpowiedzi na nasze zapytania, by dzięki temu dokonać najbardziej trafnego wyboru. Całość monitorowana jest przez ekspertów badających użyteczność wprowadzanych treści.

Alternative.to to projekt, który ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu wszelkich możliwych alternatyw. Przedmiotem zapytań użytkowników mogą być zarówno ludzie czy też konkretne produkty, jak i słowa, frazy, zjawiska, a docelowo wszystko, co istnieje w otaczającym nas świecie.

Ciekawa alternatywa
Oceń wpis

Autor: Fine Performance